Zásady při výběru sprchového koutu

Pokud tápete při výběru sprchovacího prostoru vhodného právě pro Vás přečtěte si náš článek a vybírejte: sprchový kout, bezrámový sprchový kout, sprchový box, masážní box nebo dokonce parní box. Nechte si poradit, my tomu totiž rozumíme :)

Sprchové kouty či masážní boxy nebo sprchové boxy mohou být vhodné jak do menších koupelen pro úsporu místa tak do velkých koupelen, kde jsou skvělým doplňkem k vanám. Sprchové kouty jsou velice oblíbenou alternativou pro dobrý přístup či dokonce bezbariérový přístup. Luxusem pro Vaši koupelnu jsou velké sprchové kouty nebo masážní boxy, obdélníkových a asymetrických rozměrů, ty se krásně hodí i do větších nebo přímo i velkých koupelen. Jsou takzvanou třešničkou na dortu :)

U sprchových koutů, masážních boxů a sprchových boxů s vaničkou je zapotřebí dbát na železnou konstrukci pod vaničkou a kvalitní provedení vaničky (u neprověřených boxů a koutů od nezavedených a neznalých prodejců, bohožel je jich dnes mnoho, je toto jeden z nejčastějších problémů), která zaručuje, že nehrozí prošlápnutí, zdvojená ložiska - nejlépe výklopná, hliníkové profily, bezpečnostní sklo, kvalitní materiál nebo lze naopak využít výhody pantového systému u bezrmových sprchových koutů.

Nabízíme nepřeberné množství sprchových koutů, masážních boxů, sprchových boxů, dokonce i parních boxů. Na výběr je nejen mnoho rozměrových variant a pestrých výbav, ale také se naskytuje možnost volby bezpečnostního skla ( transparentní-čiré sklo, grafitové, matné, brown, frost-mražené, fabric-nejkrásnější design na trhu, sklo s motivem ). Většina námi nabízených sprchových koutů se dodává včetně sifonu, některé však tuto výhodu nemají. To se vždy dočtete u konkrétního zboží.

Některé typy sprchových koutů jsou již nabízeny jako komplet s vaničkou, jiné ponechávají prostor výběru vaničky zvlášť, u čtvrtkruhových sprchových koutů je poté nutností dbát na rádius vaničky, ten Vám vždy ukážeme v doporučených produktech takže se nemůžete splést. Dále rozlišujeme mezi nízkou a hlubokou ( vysokou ) vaničkou sprchových koutů. U sprchových koutů s nízkou vaničkou pamatujte na výhody snazšího vstupu do sprchového koutu, což ocení především starší, silnější osoby a osoby se sníženou pohyblivostí. Sprchové kouty s hlubokou vaničkou zase mají výhodu vytvarovaného sedátka, kde se člověk při sprchování může posadit. Zejména ženy tyto výhody pro své potřeby preferují. V dnešní době se také s velkou oblibou hluboká vanička u sprchového koutu využívá jako malá vana při koupání miminek. Zkrátka hluboká vanička svým způsobem alternuje vanu, což mnoho zákazníků uvítá.

Masážní boxy, sprchové boxy a parní boxy jsou vždy nabízeny v kompletním vybavení, již s vaničkou a dalším vybavením. Tato volba Vám dopřeje luxusu a požitku ze sprchování, což dozajista oceníte. Máte na výběr z nepřeberného množství variant a stupňů vybavení. Zde pořídíte kvalitu i luxus v jednom a to navíce ze velice příjemné ceny.

Také nesmíme opomenout sprchové-masážní boxy přímo s vanou, ty svému uživateli poskytnou opravdu vše.

Chcete-li dodat své koupelně pocit luxusu a zároveň máte rádi jednoduchost a střídmost, jednoznačně se poohlédněte po bezrámovém sprchovém koutu a vytvořte si prostorný sprchovací prostor, ideální v kombinaci s odtokovým kanálkem, bez vaničky, to je dnes opravdu trendy. Bezrámové sprchové kouty také k velké spokojenosti zákazníka disponují dlouholetým a bezproblémovým chodem díky pantovému systému dveří. Narozdíl od ložiskových sprchových koutů nejste vázáni občasnou údržbou ložisek, která se provádí jednou za čas promazáváním ložisek.

Pěče o sklo sprchových koutů také nevyžaduje žádné dlouhé procesy. Jednou za čas doporučujeme vyčistit sklo univerzálním čistícím prostředkem Cleaner nebo jako prevenci se může rovnou použít prostředek Anticalc, který zabrání tvorbě různých nečistot.

Co se týká sladění obkladů v koupelně se sprchovým koutem, masážním boxem, sprchovým boxem nebo parním boxem není to nic náročného, spíše záleží na osobním vkusu každého zákazníka. A konec konců my jsme tu pro Vás, takže se nebojte na nás obrátit a my Vám velice rádi pomůžeme. Díky našim dlouholetým zkušnostem je to pro nás hračka. Přejeme Vám příjemný výběr a nákup v našem internetovém obchodě MarKo koupelny.

Zpět